Ella407
Ella407 Ella407
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

A train ride cost $5.30 fore each person how much would the t win cost if there was 4 people

Respuesta :

maddiem611
maddiem611 maddiem611
  • 12-12-2019

Answer:$21.20

Step-by-step explanation:

5.30x and x =4

5.30 times 4 is 21.20

Answer Link
Yana1505 Yana1505
  • 12-12-2019

Answer:

$21. 20

Step-by-step explanation:

5.30x= cost

5.30(4)= 21.2

Answer Link

Otras preguntas

Consider the following pair of equations. Y = x + 4 Y = -2x - 2 Explain how you will solve the pair of equations by substitution. Show all the steps and writ
Statement best summarizes Gregor Mendel's contribution to science? 1: Mendel formulated a hypothesis and then tested it 2: Mendel coined the word genes to des
The hanger image below represents a balanced equation. Select an equation that represents the image. Choose 1 answer: Choose 1 answer: (Choice A) A 9=2-c9=2−c9,
Who painted the image above?
Write a program that first reads in the name of an input file and then reads the input file using the file.readlines() method. The input file contains an unsort
By 1853, what were the five boundaries of the United States? A. California B. Canada C. Florida D. Pacific Ocean E. Mississippi River F. Mexico G. Gulf of Mexic
Organisms with their genetic material in a nucleus include A. Plants B. Animals C. All of these D. Fungi
PLEASEEE HELP ME WITH MATHHHHH GIVING BRAINLYIST
Please help. Is algebra. PLEASE HELP NO LINKS OR FILES
PLEASE HELP !! ILL GIVE 40 POINTS ; PLUS BRAINLIEST !! DONT SKIP ANSWER.