iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

what is the relationship between the 3s in the number 9, 338
as 8 hundreds is 8 thousands
what's a verbal expression for 5m^2+2
what is the value of the following problem when x equals 4 y=-x^2+6x
Rachel fills 13 water bottles per hour. Alyssa fills 15 bottle of water per hour. This week Alyssa filled an additional 5 bottles of water. Write an expression
A plane flew a total of 2,220 miles. Its avarage speed was 555 miles per hour. How many hours did the plane fly ?
A plane flew a total of 2,220 miles. Its avarage speed was 555 miles per hour. How many hours did the plane fly ?
how do you compare 1/5 and 0.210
downhill skiing burns about 600 calories per hour. How many calories will you burn if you downhill ski for 3.5 hours?
Which two statements accurately describe the early history of lyric poetry? A.Lyric poetry was first composed in ancient Greece using the lyre. B.The ancient Ro