anayochoa2150 anayochoa2150
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Hay coats $5.50 per bale. The delivery fee is $15. How much does it coat to have 200 bales oh hay delivery?

Respuesta :

bellalalalalala
bellalalalalala bellalalalalala
  • 03-12-2019
it would cost $1,115 to have 200 bales of hay delivered.
•
hope this helps!
Answer Link
lyndavanroo88 lyndavanroo88
  • 03-12-2019

Answer:

1115 is what I got im pretty sure im right because after I finished I checked my calculator. This is how you get it. You do 5.50 times 200. then you add 15. Simple. :)

Answer Link

Otras preguntas

state two reasons why the offer of cession was rejected in 1862
What do marketers do to achieve satisfying connections?
Which of the following changes demonstrates a chemical property? * O A substance breaks in half A substance combusts (burns) O A hammer bounces off a substance
Tulip Company produces two products, T and U. The indirect labor costs include the following two items: Plant supervision $700,000 Setup labor (indirect) 300,
Find the unit rate. 3/8 mile in 3/4 hour
A household variety of coal is 1 point Peat coal Lignite coal Bituminous coal Anthracite coal
1-2 Properties of Operations: I can use properties of numbers to rewrite expressions. Type the name of the property that each equation represents. 5) 12 + 8 = 8
Solve step by step -18=2(-q+4)
which would be the right one??
1/ (12b + 5) for b = 5/6​