becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

The table shows exam scores of students who watched a certain number of hours of television per week: Hours of TV 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Exam Score 98 96 95 94 90
Soil can best be described as the?
What is the value of Z 62 is one angle And 95 is the other angle
tienes un Gato o un perro
Impeachment hearings of the president can only start in the Senate. True False
what type of rain contains more acid than normal rain?
one way in which immigrants changed american life is by.... A:Studying American laws B:Learning English C:Refusing to speak there native Languages D:Bringing t
how does the excretory system help the body maintain homeostasis
There are 3 people in Johns family.The range of their shoe sizes is 4. Two people in the family wear shoe size 6. Johns shoe size is not 6 and it is not 10. Wha
Which freedom did the attorney general of the United States violate during the Red Scare? A. freedom to vote B. freedom of speech C. freedom of religion D. free