hamilton21
hamilton21 hamilton21
  • 15-11-2019
  • Mathematics
contestada

Tai has $24.35. She buys
pounds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. She also buys 3 apples. Each apple costs $1.25.
How much money does Tai have left after buying the bananas and apples?

Respuesta :

echavarrianoah
echavarrianoah echavarrianoah
  • 15-11-2019

Answer:

$19.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A baby can recognize his or her own mother’s voice as early as the age of 3 days. 3 weeks. 6 weeks. 16 weeks
How did the U.S. benefit from the Mexican territory in the early 1900s?
Which is a point mutation?
which one of the following statements express a true proportion a.42:7=6:2 b.14:6=28:18 c. 3:5=12:20 d.2:3=3:2
Need help on number 20, please!
Are Countries with low GDPs are the most highly developed countries in the world?
Which of the following artists created The Dinner Party?
what does k equal in kx+2y=k; if (2,-2)
What is meant by evolution
Marks doctors appointment was 35 minutes after Tysons appointment. Tysons appt was 20 minutes after Timothy's appt. Timothy arrived 8 minutes before his appt bu