maytubbyashley maytubbyashley
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

If 1 16 oz can cost. $1 how much is 8 40oz cans

Respuesta :

disneynick17 disneynick17
  • 14-11-2019
1 16oz = $1
40=16*4
1 40oz = $4

8*$4 = $32
Answer Link

Otras preguntas

The graph below shows how natural processes and human activities affect climate. An illustration displaying,how natural processes and human activities affect th
the final exam for miguel's math class is worth 120 points and will be comprised of an assortment of 50 multiple choice and free response question. each multipl
Recent research indicates that personality development in adulthood does not occur in the stages that Erik Erikson suggested.
A weight training program that divides training sessions into upper and lower body training is referred to as which of the following?Superset training principle
chargaff Similarly, there is just as much ___________________ as there is _____________________
Primero decide si cada oración describe a Sasha, a Dianibel o a ambas. Luego, escrobe el pretérito de los verbos entre parétesis
Two individuals with different fields of experience are interacting. Because of their fields of experience, they are more likely to: a. focus on instrumental go
you leave a 20% tip on your $50 dinner bill . how much was the tip ?
Jorge wants to order tickets online so that he and 4 of his friends can go together to a movie. The cost of the tickets is $12.00 per person. The website also c
the graph of h(x) is shown. What are the intercepts and asymptote(s) of h(x)? explain how to find these using the graph.