giraldintyler giraldintyler
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

Suppose you got 8 mangoes and 3 apples for $18 and 3 mangoes and 5 apples for $14.50. How much does each mango and each apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2019

The mango costs $1.5 and the apple costs $2.

Answer Link

Otras preguntas

789×182÷6278×435=? What is the answer?
A 4.75 kg block is sent up a ramp inclined at an angle ????=31.5° from the horizontal. It is given an initial velocity ????0=15.0 m/s up the ramp. Between
¿Quién nos va a abrir la puerta a esta hora? (Sonia)
Plsss help me!!!! I need ur help!!! This is for shsat!! Tony is 5 years younger than Marvin’s age one year from now. Six years ago, Tony was half as old as Mar
15. A poet's attitude toward his or her poem's subject is referred to as the O A. meter. O B. theme O C. structure, OD. tone
Estimate √53 between two numbers to the tenths place. 1. Identify perfect squares: 72 = 49 and 82 = 64 2. Estimate between two whole numbers: between 7 and 8 3.
Which pronoun best completes this sentence? Mi hermano y yo vamos a Ecuador. estamos muy emocionados. A. B. Ellos Yo C. Ustedes D. Nosotros Reset I need to know
honestly just use this question for points
he is a bank robber but.....(complete the following sentence)
Which of the following is not true of both ancient Chinese and ancient Indian society and government?