aghghh5112 aghghh5112
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

All-purpose flour costs $0.53/lb.

How much would 4.5 lb of flour cost?

A) $1.09

B) $1.50

C) $2.38

D) $2.39

Respuesta :

ilovezaynlolozgsj1
ilovezaynlolozgsj1 ilovezaynlolozgsj1
  • 13-11-2019
C) $2.39

.53 x 4.5 = 2.385
Answer Link

Otras preguntas

Prove that for all whole values of n the value of the expression: n(n–1)–(n+3)(n+2) is divisible by 6.
Evaluate the expression. 9! - 4!(5!)
Which demonstrative pronoun best completes this sentence? Carla: ?Puedes pasarme los platos? Nicolás: ?Cuáles platos? Carla: ______________ aquí. A. Aquéllos B.
25POINTS As on all its sides a kitchen-match darts white flickering tongues before it bursts into flame: with the audience around her, quickened,
Jordan is making a beaded necklace two thirds of the beads she uses are red and 4/21 of the beads are blue she wants the rest to be white what fraction of the b
Can a tornado pick up a person and send it to another island?
(98 POINTS) (PLEASE HURRY!)[1] x^2 - xy - x + y = [2] 1 - x - x^2 + x^3 =[3] xy + 1 + x + y = [4] x^2y + y^2x + x^2x + y^3 =
I don't know how to graph y=6/5x+1 can someone help me?
Hello, please help me understand this question
Three main skills used in basketball