karelyprieto4 karelyprieto4
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

Instan oatmeal regularly sells for 3.67 a box. Oatmeal is now 2 for 5.00. How much can norris Russell save by purchasing 2 boxes?

Respuesta :

markellwatson10 markellwatson10
  • 13-11-2019

Answer:2.34

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do Kate Chopin and Anna Julia Cooper explore the topic of race and gender in “Désirée’s Baby” and “The Higher Education of Women”?
Your friend Beata has written the following blog post. Last Saturday, I went to our local market to get some fresh fruit and vegetables and I saw a stand with s
A can holds 2 liters of paint. How many cans can we fill with 11 liters of paint? Include fractions of cans, if applicable.
What is an equation of the line that passes through the points (1, 6) and (1,2)? NEED ASAP!!!!
Find 7 1/2 divided by 2 1/2. Simplify and write as mixed number
Write as an equation: If a number is decreased by five, and then the result is multiplied by two, the result is 26. A. 2n – 5 = 26 B. n - 5 = 26 x 2 C. 2(n – 5)
Explain what happens when hypothermia sets in (when enzymes get too cold!)
Constructively critique the way in which the municipality manage waste in your community (five points). please recommend a corrective measures for each critique
Find the distance between the points (0,-1) and (0,–11).
PLEASEEEE answer ASAP! *picture attached* *right answer gets Brainly* Need to finish this!