valeriequintana70 valeriequintana70
  • 02-11-2019
  • Biology
contestada

amber buys one box of pencils and one 1subject notebook for school.how much money does she spend
​

Respuesta :

heavenleigh69 heavenleigh69
  • 02-11-2019

Answer:

More info needed

Explanation:

We won't know how much she spends if they don't give us the prices for the pencils and notebooks

Answer Link

Otras preguntas

what is: A student is raising money for cancer research. A local business agrees to donate an additional 25% of what the student raises, while a local politicia
Latex paint sells for $22 per gallon and will cost you $154 to paint your room. If each gallon will cover 340 square feet, how many square feet of wall space do
The length of a rectangular garden is 7 feet longer than its width. The garden's perimeter is 202 feet. Find the length of the garden.
three is twenty-one, divided by the sum of a number and five
Carmen listed the multiples of 6 as 1,2,3, and 6. Is she correct? Explain why or why not.
An author is having a book signing at a store. He agrees to give 5% of his profit to literacy programs and 15% of his profit to his manager. If he makes a profi
Jack, Jill, and Ron share a 2-bedroom apartment. Rent is represented by R. The water bill is $20 per person. The electric bill is $250 a month. Jill will be pic
three is twenty-one, divided by the sum of a number and five
Jack, Jill, and Ron share a 2-bedroom apartment. Rent is represented by R. The water bill is $20 per person. The electric bill is $250 a month. Jill will be pic
twelve is sixteen less than four times a number