sandy138 sandy138
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $2.65 per pound and you by 1.2 pounds how much do you pay

Respuesta :

Flamecaster
Flamecaster Flamecaster
  • 15-10-2019

Answer:

$3.18

Step-by-step explanation:

Multiply the cost by the amount bought.

2.65*1.2=3.18

Answer Link
loveqksxkswjdrnr
loveqksxkswjdrnr loveqksxkswjdrnr
  • 15-10-2019

Answer:

$ 3.18

Step-by-step explanation:

You multiply 2.65 by 1.2

Answer Link

Otras preguntas

Is the group of words a sentence or a sentence fragment? We parked our bicycles. A. sentence fragment B. sentence
Janek ma o 12 aut wiecej od Bolka i 3 razy wiecej od Antka .Razem mają 30 autek ile autek ma kazdy z nich ?
Briefly describe scientific notation. how is it useful for writing large and small​ numbers? how is it useful for making​ approximations?
While loading, a truck moves 10 meters west from point A to point B in 5 seconds Then it moves back to point A in 5 seconds What are the average speed and avera
Hot rolled shapes have more precise Dimension than cold rolled shapes
As waves crash along the coast, they wash large rocks from the bottom of a cliff. This type of erosion is called _____. saltation, traction, mass wasting, hydr
Which words in the sentence does the underlined verb link? The antique dishes were very fragile. A. dishes, very B. antique, very C. dishes,
Which of the these terms refers to a place where water is available in the desert
How did new technologies affect motion pictures in the 1920s?
a certain stem cell produces only muscle cells what kind of stem cell in this