xoxonene xoxonene
  • 12-10-2019
  • Mathematics
contestada

Pretend that you are a strawberry farmer and the market price of strawberries went up $1 per pound to $4 per pound. Explain what you would do and why.

Respuesta :

shaunmanhasswag
shaunmanhasswag shaunmanhasswag
  • 12-10-2019
Increase the price of the strawberries to keep the same profit
Answer Link

Otras preguntas

How did the declaration of independence embody enlightenment ideals
Do you prefer to qpply formats before text is typed while typing or after typing?
How do you find each measure for #7?
Round each factor to the nearest ten and estimate the product of 12(22)
Hey I just need some help on the two bottom questions. This is for ap chem and it’s about equilibrium constant
When you add 34 by 822 and then once once you answer that, give a real world example of the equation.
Why did inflation occur after World War I
How do physicists use measurements to understand the natural world?? Use scientific language to describe your evidence.
The graphs of f(x) and g(x) are shown below: graph of function f of x equals x squared minus x minus 12. Graph of function g of x equals negative 2.5 times x m
Find the missing measures