zay7865 zay7865
  • 04-10-2019
  • Mathematics
contestada

Kim sales necklaces to earn extra money. She charges $10 per necklace for material and $2.75 per hour to make unique gills. How much would lwo necklaces cost together it one takes her an hour to make and the other three hours to make

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 04-10-2019

Answer:

31.00

Step-by-step explanation:

10+2.75=12.75

10+2.75*3=18.25

Answer Link

Otras preguntas

You finished cutting up a raw chicken and put it in the oven to cook. You should: O Wash the knife in a bucket of sanitizer and wipe the cutting board O Wipe yo
Is 30x176 three times bigger then 10x176? Why? Please help
What is another word for Sesquipedalian
The Declaration of Independence states that “governments…deriving their just powers from the consent of the governed…” What does “consent of the governed” mean
i’m confused with this question
Classify the polynomial by the number of terms. 3
Solve this question Find AC​
semejanzas y diferencias de las revoluciones sociales
When looking at classification information, you see two organisms belong to the same order. This means they must also belong to the same what ?
How many hours does a lizard sleep in one year?