brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

The ________________ contains general information about the document such as the document title, or a list of keywords that would aid search engines in directin
The+composition+of+an+organic+acid+is+34.6%+c,+3.9%+h+and+61.5%+o.+what+is+the+empirical+formula+of+the+organic+acid?
A fire breaks out, raising the ambient temperature by 224.0 k while 82.0 g of gas leak out of the tank. calculate the new temperature and the number of moles of
Find the real or imaginary solutions of the equation by factoring. x⁴-8 x²=-16 .
In the mid-1960s, the discovery of ___________ demonstrated conclusively that the earth’s oceanic crust was capable of moving thousands of kilometers.
NEED HELP WITH INEQUALITY PROBLEM!! TYSM!!
What is the probability that the selected student has at least one of the three types of cards?
What is the constant of proportionality in the equation 3y=2x
Write each expression in simplest form. (√9 x y²)⁴
I need 7 & 8 - do tomorrow- please answer both