gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Which diagram shows a 90 degree angle?
Why would someone choose to earn a JSD degree? O To be qualified to teach at a law school. O To be able to work in a U.S. law firm. O To research a particular i
Solve for x in the inequality. -8x 4 < -4
When Charles Darwin visited the Galapagos Islands in the 1800s, he observed many types of organisms that were similar but lived on different islands. The four s
Can b- donate to A+ blood
If you create a goal with a deadline that is too far in the future, you will be more likely to ________? 1) lose motivation 2) achieve success 3) become more fo
Calcium carbide (CaC2) reacts with water to form calcium hydroxide (Ca(OH)2) and acetylene gas (C₂H2) according to the reaction below. CaC₂ + 2H₂O → C₂H₂ + Ca(
A vendor at a fair ties her tent to a rock-filled coffee can in order to hold the rope down. The can, including the rocks, has a mass of 2.5 kg. A stiff breeze
Is 5/5 equivalent of 3/3
Hello I need help with this activity Using sin, cos and tan Help me please