itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

How do you graph y= -x+5
The gas tank on your lawn mower holds 1/8 gallon of fuel. You can mow 2 1/4 lawns with one tank of fuel. At this rate, how many lawns could you mow with 1 gallo
what is 7x7x7x7x7x7 in exponential form
Solve the system of equations. 5x+9y+9z=5 4x+9y+6z=10 2x+2y+5z=9 Answer choices: a. x=116, y=8,z=-21 b. x=82, y=-10, z=9 c. x=-116, y=28,z=37 d. x=6,y=-14,z=1
After years of fighting in the New England and Middle Colonies, British forces invaded Georgia, and South Carolina. Based on the area, why might the British hav
How do the skeletal system and the lymphatic system work together to protect the body from disease?
Describe a real-world situation that can be represented by the product 8(-20). Then find the product and explain what the product means in terms of the real-wor
what is 9 24/48 in lowest term fraction suppose work please
The FIRST president of Russia elected directly by the people in relatively free elections was?
First two lessons : £12.75 each lesson All other lessons : £20.00 Each lesson Leah has some lessons with Stan's driving school. The total cost of lessons is £30