sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

The cultivation in mountain areas, with their scattered plots of usable land at various altitudes with different climates, landscapes and little margin for mech
when was Monalisa make​
find the next two terms. & choose the correct type of sequence.
I need help please. What is conception? A. It is the fertilization of the female egg by the male sperm. B. The new cell is called a blastocyst C. The blastocys
Assignment: 06.05 Infections and Health
help plzz..............
given m1=x° and m2=(x+50)°. find the value of x. then find m1 and m2.
5n+15 as an undistributed expression
can someone please help for brainlest
giúp tui bài 9 với huhuhu =((