Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

What are the functions of receptors in our body? Think of a situation where receptors do not work properly. What problems are likely to arise?
Mini-Project: Cents and the Central Limit Theorem 1. Collect a sample of at least 50 pennies by setting aside all the pennies you receive in change for severa
how were north american colonies all similar in the 1700s?
What were the major causes of WWII? Please include at least 4 answers.
What are the functions of receptors in our body? Think of a situation where receptors do not work properly. What problems are likely to arise?
what is a high structure part of a church which has 5 letters
how were north american colonies all similar in the 1700s?
How do you?...Multiply out and simplify 10(2x-1)-20x?
Mini-Project: Cents and the Central Limit Theorem 1. Collect a sample of at least 50 pennies by setting aside all the pennies you receive in change for severa
how do you write 4540 million in standard form?