alpha41
alpha41 alpha41
  • 15-08-2019
  • Mathematics
contestada

Joshua spen $22.68 on apples. If apples cost $1.89 a pound, now much a
he spend per pound?

Respuesta :

moniya23
moniya23 moniya23
  • 15-08-2019
He spent 12 dollars on each oou day
Answer Link

Otras preguntas

Select the right option in each of the sentences below: The slaughter of animals for their fur ............. caused controversy. A. has B. have
You are reading a book about bees. According to the glossary above, what is the meaning of the word "colony" as it is used in the book? A. A group of people wi
please answer fast The vertices of a rectangle are located at the coordinates (1, 4), (1, 5), (6, 5), 1 , 4 , 1 , 5 , 6 , 5 , and (6, 4) 6 , 4 . Find the lengt
how do we calculate the net force on a satellite in an elliptical orbit using only netwon's laws? how can I know the location of the satellite at any given poin
A friend in another school wrote to invite you to his/her 10th speech and prize ceremony yet to be held, write to friend giving him/her three reasons you canno
what did the russian American company do to care for its colonists in Alaska​
What jobs does an adjective do? Choose all that apply. Select three options. An adjective tells which one. An adjective tells what kind. An adjective tells who
how do i do 15, 16???
Ancient Greece was made up of independent city-states. The city-states sometimes allied with each other. They did this to defend Greece against Roman invaders.
Can someone help me please? I provided 1 picture and i will be providing another one (the bottom half which is only 2 questions) on another question!