jaylahharris84
jaylahharris84 jaylahharris84
  • 14-08-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate ????

What is the unit rate class=

Respuesta :

abdraft
abdraft abdraft
  • 14-08-2019
It cost 3 dollars for 1 rose
Answer Link
andiooper
andiooper andiooper
  • 14-08-2019
Of course it would be 3 dollars for 1 rose.

Hope this Helped!
Answer Link

Otras preguntas

Explain how a species can evolve through natural selection.
which state of matter has the least amount of energy?
If 8 men can chop down 28 trees in one day, how many trees can 20 men chop down in one day?
Which of the kingdoms has the smallest number of known species
The value square root of 53 of lies between which two consecutive integers?
which factor made the most difference in how agriculture affected the economies of the colonies?
If Walt can paint 25 feet of fence in an hour, and Joe can paint 35 feet in an hour, how many minutes will it take them to paint a 150-foot fence, if they work
Does every point lie in a quadrant?
which factor made the most difference in how agriculture affected the economies of the colonies?
Which of the following organisms can perform alcoholic fermentation? (1) yeast, (2) humans, (3) bacteria. a. 1 and 2 b. 1 and 3 c. 1 only d. 1, 2, and 3