Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

Journalists who worked for newspapers like william randolph hearst’s new york journal, which sensationalized events to sell papers, were called:
write y=95x in function notation
In a balanced chemical equation, the numbers of individual particles and the numbers of moles of particles are represented by the _____.
The difference between apical and peripheral pulse rates that results from decreased cardiac output when the atria fail to contract is known? as:
The following table shows the data collected from four random samples of 50 male students from a small middle school regarding their sport preferences: Sport Pr
What example does alan weisman give to show that nature has little concern for things that humans find important?
Roman republican portraiture is associated with the notion of ________, a meticulously faithful representation of the subject’s appearance.
Mellissa wants to pursue a career in database administration. Select the requirements needed to achieve this. A. Bachelor's degree, computer knowledge, and org
{20,1,6,10,11} Find the subset and the proper subset.
A car with mass 450 kg has a kinetic energy of 16,256 j. What is the speed of the car?