frantrezjr
frantrezjr
03-04-2019
Mathematics
contestada
Evaluate a + 6 for a = 10.
Respuesta :
MadHatter00
MadHatter00
03-04-2019
Answer:
16
Step-by-step explanation:
substitute a for 10
10 + 6 would be 16
Answer Link
palinagymnast
palinagymnast
03-04-2019
Your answer is 16 hope it helps!!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
In an observational study, which of the following refers to a description of how the data are collected and the decisions are made in the study? A. Introduction
Cedric buys songs at a store that charges $1.20 per song. Shumeka buys songs at a different store. The table shown here gives the cost when she buys 6, 7, and 8
How many lines of symmetry does have pentagon have?
What does if you want to understand today you have to search yesterday mean?
Can someone pls answer #5
When constructing the dna molecule what did you notice about the orientation of the two strands?
In the poem "Verses upon the Burning of the House," the poet asks God to _____.
What are some ways that Hispanics have impacted the culture of New Orleans since Katrina
At the supermarket, rick finds that 6 pounds of raisins cost $12. what is the price per pound of raisins?
Read the following sentence and decide if any verbs need to be written in a different tense. Then choose the answer that best rewrites the sentence, or choose t