gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements best describes the course of the Korean War during the last year-and-a-half of the conflict? A) Casualties were minimal. B) Ne
Rhys and Sarah are on their bicycles and start 90 miles apart on a road,riding towards each other. Rhys is travelling at 10 mph and Sarah is travelling at20 mph
why has substance abuse decreased
two t-shirt cost $18 and $25. What is the total cost of the shirt?
the answerand how to do it
can somoene give the answer?
which homophone best completes the sentence? they showed us ________ finished projects at the end of class. a-its b-it’s c-they’re d-their
what is the linking verb in the sentence? my aunt seems comfortable as the leader of the dance. a. comfortable b. seems c. aunt d. dance
2x/x2-25=10/x2-25 - 4/x+5
define a cardiovascular disease.