ineedhelpjuann ineedhelpjuann
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

I need help please.

I need help please class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-04-2019

Answer: 3,168

Step-by-step explanation: If You Multiply The Original Cost Of The Textbook By 33 You Will Get A Product Of 3,186

Answer Link
DarkExpertise01
DarkExpertise01 DarkExpertise01
  • 01-04-2019

To find out the cost for the class itself we must understand what the product is and in this case it is the biology book and the prices of which ranges to $96

Now there are 33 students in a class and each on of which wants a textbook

So we multiply 96 by 33 giving us the amount of $3168 for the cost of biology textbook

The answer is $3168

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?