jasminexramos
jasminexramos
01-04-2019
Mathematics
contestada
Math , pls help ASAP !
Respuesta :
aaronclark73
aaronclark73
01-04-2019
Answer:the answer is 70
Step-by-step explanation:you just have to times it
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
A 75 force is applied to the side of a crate resting on a level floor. The crate has a mass of 25kg. If the coefficient of static friction is .15, is the 75 N f
what is £42 increased by 10%
David bought a game on sale for $6 less than half its original price.she paid $88 for the jacket. What was the original price
What's needed to know Right now we are doing unit 1 which is about tensions in ropes and weight and stuff about newtons. We are taking a test tomorrow and I st
A cross-country automobile rally is 1,025 kilometers long. At a stopping place the letter had traveled 867 kilometers. How far away was finish line
the blueprint for landscaping a yard has a scale of 1/2" to1 foot. if the blueprint is a rectangle 18 inches by 22 inches,what are the dimensions of the yard?
Simplify the expression. [90 – (12 + 13)](15 ÷ 3)
Express 230 in scientific notation
On a TI-84, how do you stop it from giving you simply a number for an answer when you put in a polynomial divided by another polynomial?