nika7760 nika7760
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

One bulb of elephant garlic cost $2. How many bulbs of elephant garlic can you buy for $4?

Respuesta :

cblue8282 cblue8282
  • 14-03-2019

Answer:

Two.

Step-by-step explanation:

4 goes into 2 twice.

($4/$2 = 2 r 0)

Answer Link
xXxGolferGirlxXx
xXxGolferGirlxXx xXxGolferGirlxXx
  • 20-03-2019

Hey there!

You can buy 2 bulbs of garlic with $4.

2 x 2 = 4

Hope this helps you!

God bless ❤️

xXxGolferGirlxXx

Answer Link

Otras preguntas

Do you underline or put book titles in quotations?
what is 7/12 as a percent?
compare and contrast the various adaptations of aquatic and desert plants?
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
Which has more Potential Energy a car parked on the top of the hill,a person on the top of the same hill sitting down eating a sandwich, or a man running fast a
If the volume of a cube is 27 cubic meters, find the surface area of the cube
how do you unscramble the science topic atsetlectoicnp
Do you underline or put book titles in quotations?
Your grandmother in Ireland sends you her favorite cookie recipe. Her instructions say to bake the cookies at 190.5°C. To what Fahrenheit temperature would you
WHERE DID MOST AMERICANS LIVE IN THE EARLY 1800S