AthenAt6428 AthenAt6428
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

If swiss cheese costs $4.78 per pound and provolone cheese costs $3.20 per pound, how much would it costs to buy 0.5 pound of each?

Respuesta :

Giosmash
Giosmash Giosmash
  • 14-03-2019
Swiss is 2.39 and the provolone is 1.6
Answer Link

Otras preguntas

President Wilson's Fourteen Points outlined a few general principles, some specific demands about national borders, and most importantly, _____.
Which two key principles of government are included in the Declaration of Independence?
Imagine you have 318.9 million people and out of those people 23.5 million people cannot eat what is the percent of people who can not eat
What was the green corn ceremony
what are the partial products of 42 times 5
Provide an example of an operation that is commutative.Provide an example of an operation which is not commutative
if 6,000 people voted in the election how many were 18 to 29 years old?
A store has a sale on books. The price is $17.55 for one book, $16.70 each for 2 books, $15.85 each for 3 books, and $15 each for 4 books. If this pattern conti
which pair of words are synonyms
Read these lines from a business letter: Since I will be in your neighborhood this weekend, I would like to meet you to discuss the new models of food process