juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is reinforcement
what are three subatomic particles
a habitat that has lots of light and water a high elevation low temperatures and a low level of oxygen is most likley a
Which of the following historical ages shows correct capitalization? A. the age of reason B. the Age of Reason C. the Age of reason D. the age of Reaso
Energy obtained from heat within the earth
A basket ball is passed through the air. The height h of the ball in feet after the distance d in feet the ball travels horizontally is given by h=-d^2+10d+5.
Write a fraction with a denominator of 9 whose equivalent percent is less than 100%. B.) Explain why the fraction is less than 100%.
how does the buddhist opinion of material wealth differ from of hinduism
What is dialogue's effect on the pacing of a story?
Which is the best predictor of the radioactive nature of an isotope?