sanchitcoolcham3830 sanchitcoolcham3830
  • 14-02-2019
  • Mathematics
contestada

At a carnival, two pretzels and two boxes of popcorn cost $3.50. Two pretzels and four boxes of popcorn cost $6. Find the cost of a single pretzel and cost of a single box of popcorn.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 14-02-2019
the answer to the question
Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

A Parallelogram must be a rectangle when it’s •A.)Diagnols are perpendicular •B.Diagnols are congruent •C. opposite sides are parallel •D. opposite sides are co
How do you incorporate setting
What was the speaking exam like last year for AQA German (GCSE)?
A Parallelogram must be a rectangle when it’s •A.)Diagnols are perpendicular •B.Diagnols are congruent •C. opposite sides are parallel •D. opposite sides are co
The wrecking ball has energy that can be converted from one form to another. When the wrecking ball hangs motionless several stories up, it has no _________ ene
Create a real life problem using 27×30. Solve it and explain how to use place value and associative property to solve it.
Please help me i dont understand at all. A store sells candy at $.50, $1, $1.50, $2, and $3 per kilogram. How many kilograms of each kind of candy does $3 buy?
Help me on number problem 10 please
blake's bowling alley offers a special. each game costs $2.50 and the shoe rental $2.00. you spend $14.50 total. how many games did you bowl. Please show your
How do dubious and Washington differ on their views of capitalism