fifi10
fifi10
15-04-2016
Mathematics
contestada
$3 dollars more than 4 times the cost of a pretzel
Respuesta :
lexieprescott12
lexieprescott12
15-04-2016
4 times 3
well if you have the cost of a pretzel then multiply that by 4 then add 3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
what does the zeppelin
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Bases on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
what does the zeppelin
The following statements about carbon dioxide are true EXCEPT a. It can be prepared by the action of acid on CaCO₃ b. It is used in fire extinguishers c. It d
1. What is the respiratory structure of a millipede? A. book lungs B. tracheal tube C. gill slits 2. what is the respiratory structure of a spider? A. gills B.
how do i round 3,176 to the nearest thousand
which inequality is equivalent to 7x-2y> 8. A) y> 7/2x+8 b) y>-2/7x+8/7 c) y <7/2x-4 d) y <-2/7x-4/7 (whats a Inequality? )
How many midgets can sit in a clown car if the car can hold 4 clowns from door to door and 3 people from front seat to back seat. Two midgets fit across 1 clow
What is the value of x in 15x-10= 20
what It Trigonometry ?