riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE NEED HELP ASAP Mr. Long has 24 students present in his class. One-half of the class is working on a science project. One-eight of the class is solving ma
When is it appropriate to take up "arms" against your own government?
Which fraction has the same value as 0.6?
consider the transformatiion w= 2iz + 5z, where z = x + iy and w= u + iv, determine u and v
Who maintained that the actor should be coldly unemotional? “[a] great actor . . . must [be] an unmoved and disinterested onlooker. . . . they say an actor is a
How did the UN Security Council describe the actions of the North Koreans? as aggression as a police action as a violation of the Potsdam agreement as a Soviet-
Is anyone good at English?
calculate the perimeter of a square if one side measures 10 cm
4x squared plus 1 equals 8x
Who did not contribute to the rise of self government in the American colonies?