jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

An asset costing $50,000.00 with a residual value of $5,000.00 has an estimated useful life of 5 years. Using the declining-balance method at twice the straight
What strikes some people as comical about peguins apperance?
Find (-4x + 9) - (-12x - 11)
Name a point that is sqrt(2) away from (-1, 5).
Whicch expression is equivalent to -5 7/8 a.5 + 7/8 c.-5 +7/8 b.-5 + -7/8 d.5 - 7/8
I need help starting with 2b. I know my equation for #2 but not 2b.
Who stated that all plants are made of cells?
72 x 10^-4 turn it into scientific notation
Domesticated dogs and cats that are not fenced present many problems for neighborhood communities. These animals run wild, ruin yards, and often frighten childr
2x squared - 3x = 2x - 2