yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

Outlines use to identify various levels of information a. Numbers c. Letters b. Roman Numerals d. All of these Please select the best answer from the choices pr
Quiz how did americans’ attitudes about the role of government change as a result of the great depression and roosevelt’s new deal?.
A summary is when you take information from a source and reword and restructure it into​
What is the 13th ammendment to the constitution called.
If G is the incenter of ACE, find the measure of GAF HELPP PLEASE​
Need help please. It's urgent. What is the best definition for the word analogies in this sentence. .....Thank you.
Would it be easy or difficult to rule over so many different groups of people? (middle colonies)
A 5-kilogram bag of charcoal costs $12.55. What is the unit price?
9 Determine the value of x. 400 (3x + 10) X WILL GIVE 5 STARS FOR THE ANSWER
The President expressed his deep sorrow over the bombing deaths