donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

Alg. 1 question, I will mark brainliest for the best/first answer! One side of a rectangle is 3 inches shorter than the other side, and the perimeter is 54 inch
For an ideal gas, the change in internal energy AU is zero during an A. isobaric process B. isochoric process C. isothermal process D. adiabatic process
how was the food in the Andersonville prision
Which is the closest synonym for the word intrepid? A conservative B melancholy C dauntless D hapless
Okay im spamming but help me again please
Someone I need help fast
Consider the following statement, which is intended to create an ArrayList named a to store only elements of type Thing. Assume that the Thing class has been pr
Define:"mystagogy"P.S: This is a religon assignment
Bi-Bi education brings together which two elements? (4 points) O Deaf children and hearing parents O English language and American Sign Language Politicians and
Which principle is demonstrated by these amendments? A. All U.S. citizens automatically enjoy the right to participate in elections. B. State laws are superior