santaclause6 santaclause6
  • 13-01-2019
  • Mathematics
contestada

what the cost of 17kg if 1kg cost #2.50

Respuesta :

reedersethanox20rc reedersethanox20rc
  • 13-01-2019
£42.50 because you just need to times the 2.50 by 17
Answer Link
appooshps4 appooshps4
  • 13-01-2019
Amount=17
cost per kg=2.50

Therefore total amount= 17×2.50=42.50
Answer Link

Otras preguntas

EXPLAIN why the Navajo Nation a region of the United States?
What does health related education mean ?​
6. A client comes to the pharmacy to get a prescription for dextromethorphan filled. The client was most likely diagnosed with A. asthma B. pneumonia. C. COPD D
Based on graph 1, do you think the changes in solar intensity are a significant cause of the trend in global temperatures? Why or why not?
can you please answer this question ​
Can you conclude that this parallelogram is a rectangle? Explain.
What is a brand audit? A. The response of a local focus group B. A comparison of your business and your competitors' businesses C. An annual analysis of custome
Đại số tuyến tính sinh viên
Explain how heat is conducted along a metal bar.
none of his friends care about him Change into passive voice ​