lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

2y = 10/9 solve for y simplify your answer as much as possible
Which of the following statements is true of the food web pictured?
Pls help soon I’ll give points
establish the identity x+y^2-(x+y)^2
Explain why Stresemann’s reforms helped Germany to recover. (12 Marks)
an object describes a circle of 4.2 m of radius at a constant velocity in module of 0.42 m/s counterclockwise. Find the velocity and acceleration vectors at the
Multiply or divide.write the productor quotient in simplest form. 1 4/9 (-2 4/7
describe one example of how the enviroment affected human migration or human population change.
help video What is the slope of the line that passes through the points (9, -10) and (14, 5)? Write your answer in simplest form.
Sum of X = 3416 Sum of Y= 1899 SDX = 8.84 SDY= 4.70 EZXZY= 109.416 141 students were tested Ques.The standard error of the estimate Ques.The predicted range of