micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

The Truman Doctrines top priority was to stop the spread of _____. A. Communism B. Fascism C. Totalitarianism D. Authoritarianism
Which of the following would further an economic goal of efficiency
4 friends have more than 7 stickers and less than 13 stickers they share the stickers evenly how many stickers NEED HELP
do all the skater in the rink move at the same speed??explain.why
Which statement is true concerning the evidence for black holes? A. Scientists can see black holes with powerful telescopes. B.Scientists can see the effect of
A force of 15 newtons is used to push a box along the floor a distance of 3 meters. How much work is done? 30 joules 45 joules 5 joules
If the numerator of a fraction is a prime number, can the fraction be simplified? why or why not?
What is the next term in the pattern? Rule: Multiply by 3 and then subtract 1 from the answer to get the next term. 4, 11,[ ] , ...
what is the final product of meiosis
How did America's history as a British colony cause the confederation to fail