samarasellers
samarasellers samarasellers
  • 11-12-2018
  • Geography
contestada

Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4 determine the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

kaywashere202
kaywashere202 kaywashere202
  • 11-12-2018

8x = 4. x = 4/8. x = 0.5. The unit rate for juice boxes is $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

what is one thing everyone needs to be successful? ☝️thats the prompt I need a seven sentence paragraph, I will paraphrase after.
Which of the following statements is false regarding the pharmacology of Endocrine glands?
Write the appropriate form of the possessive adjective indicated in the parentheses Mi-Mis Tu-Tus Su-Sus Nuestro/a-Nuestros/as ___ (Their) parientes están en Co
(-t^3+5t^2-6t)+(8t^2-8t)
Difference between pointer and cursor
What is goodness? And can someone become good?
Jean can bake 42 loaves of bread every 4 hours. At this rate, how many loaves of bread can he bake in one week (7 days) if he works 8 hour days? HELPPPP
Write the equation of the line passing through point (-6,0) and perpendicular to y=3/2 x​
What terms are used to describe the orientation of body parts and regions?
The quadratic equation y = - 16t^2+ 56t+ 2 represents the height of a projectile, y, in feet, at a particular time, t, in seconds. For what interval or interval