baaj baaj
  • 03-12-2018
  • Mathematics
contestada

noah goes to the store with $40 .he spend 38.60 on 13 bags of popcorn. how much one bag of popcorn cost ?

Respuesta :

jules5440
jules5440 jules5440
  • 03-12-2018
Each bag of popcorn will be at least 2.97
2.97x13=38.61
Answer Link

Otras preguntas

_______ are atoms that carry an electric charge. A. Nonelectrolytes B. Colloids C. Electrolytes D. Ions
Which example describes constant acceleration due ONLY to a change in direction? a. increasing speed while traveling around a curve b. an object at rest c. t
Which of the following is a compound? a. iron b. lead c. helium d. methane
What is the mixed number for 4.8 in simplest form
i am a factor of 28 the other factor is 4 what number am i
The study of the weather is known as A. geology. B. meteorology. C. hydrology. D. microbiology.
k/8=14/4 what does k equal in this problem
Why were the colonist so angry of the taxes being levied against them
a family pass to amusement park cost $54 using distributive property write an expression that can be used to find the cost in dollars of 8 family passes
Which of the following is an example of plagiarism? using too many in-text citations using the Internet to conduct research failing to format properly the title