hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

Fix any punctuation or capitalization errors below. Click "Submit Answer" if there are none. . Courteney Cox wanted to ride her bike in the half-pipe but she ha
Help Please! I cant figure this equation out if I get it wrong i will get a 40%
Which of the following conditions is most likely directly linked to tobacco use? A. Influenza B. Lung cancer C. Pneumonia D. Diabetes Please select the best ans
Explain in your own words how you determine what the cooresponding parts are of a triangle Please help!!!!!!!!!!!
Which set of side lengths form a right triangle? 8 cm, 17 cm, 14 cm 50 in., 48 in., 14 in. 3 ft, 6 ft, 5 ft 53 m, 48 m, 24 m
List one change in bug morphology that you would reasonably expect in bug populations that have been living on golden rain trees.
6 inch popsicle sticks or 4.5 inch popsicle sticks which is better
What are 3 thing created by genetic engineering??
What changes did the transcontinental railroad bring?
The graph shows the distance traveled by two bikers over time. Which biker was faster during the first hour?