6blueberries6 6blueberries6
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $10.00 for 4 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $40.00? Complete the explanation.

Respuesta :

athenafreire01132 athenafreire01132
  • 15-11-2018
256 is what my calculator gave me sorry If its wrong
Answer Link

Otras preguntas

I need help on the unanswered questions
What is qualitative research?
* TRUE or FALSE: The absolute value of an integer is ALWAYS a positive number.​
Select the correct answer. Which existing technology did engineers use to enhance the speed of propeller-driven airplanes
What’s the correct answer for this?
which microscope achieves the highest magnification and greatest resolution?
what is the defining characteristic of eukaryotic cells?
How many tablespoon of Vanilla extract do you need for 1 gallon of milk
PLZZ HELLP 4 BRAINLIEST!! Which of the following statements about algorithms is true? The order of some of the steps in an algorithm can change without changin
how does the earth-sun relationship affect climate