washimusa washimusa
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

You can buy 7 pillows at Jensen's for the same price that you can buy 6 pillows at Harrison's. If one pillow costs $21.21 at Harrison's, how much does one pillow cost at Jensen's?

Respuesta :

sucidicalp6oqjn
sucidicalp6oqjn sucidicalp6oqjn
  • 15-11-2018

$3.03 since 21.21 divided by 6 is 3.535 ($3.53) and 21.21 divided by 7 is 3.03

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of the quadrilateral with vertices at (-1, 0), (2, 0), (2, 5), and (-1, 5)?
I rEALLY nEeD THiS AnSWeR sO bAD
Why is Bilbo meeting Gollum a turning point in "The Hobbit"?
What is the current world population?
Nine less than the product of three and T
Anton and his friends are discussing a study he read about in his developmental psychology class. In the study, the researcher made the claim that most middle s
A credit card advertises an annual interest rate of 23% what is the equivalent monthly interest rate?
Después de dos exámenes, conseguí mi (1) para poder manejar legalmente por primera vez. Estaba muy emocionado cuando (2) al carro de mi papá. El tanque estaba (
Absolute power is best described as: A. One person makes laws with the permission of a congress B. One person holds all the power and creates all the laws C. C
ASAP I NEED HELP four 28s in lowest terms​