wilsonlacovia wilsonlacovia
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

Three pounds of fish cost 14.97 what is the unit price

Respuesta :

cgrodner1 cgrodner1
  • 14-11-2018

The unit price is $4.99 per lb.

Answer Link

Otras preguntas

Lisa works 7 hours a day, 7 days a week. How many hours does Lisa work in 6 weeks
Many plants can reproduce asexually. Which of these is an example of asexual reproduction in a plant? A. pine cones forming on a tree B. cross-pollination i
Which European country lost control of Lebanon and Syria-their Middle East mandates-in the 1940s? A) Britain B) France C) Germany D) Italy
help me with this please
Describe how the story of uncle Pyotr in “a fateful journey” differs from the historical account of immigrants in “moving to America”
Dogs make wonderful pets because they help us stay happy and healthy. The topic sentence is "Dogs make wonderful pets." , Is this correct? I keep doubting mysel
Correct the sentence below: The pizza delivery boy was neither early nor late he was right on time. A: Correct as it is B: The pizza delivery boy was
Please Help me I really need help Which of these was an accomplishment of the Han Dynasty? the invention of the seismograph finding a water passage to Euro
The transport tubes for food coming down the plants are called?
Fitness evaluations are usually design for certain group of people