sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

Use the quotation and your knowledge of social studies to answer the following question. “As the free world grows stronger, more united, more attractive to men
Please explain how you got each answer thoughally(explain the steps)
How to add a mixed fraction?
The process of combustion occurring without an open flame is called ________. question 7 options:
In business markets with inelastic demand​ ________. a. the total demand for products is not much affected by​ short-term price changes b. derived demand is abs
The demand equation for soccer tournament T-shirts is xy − 5,000 = y where y is the number of T-shirts the Enormous State University soccer team can sell at a p
Can anyone please help with my essay “What patriotism mean to you and similarities of patriotism in each country” Please!! It doesn’t have to be long, just what
One of the earliest schools of thought in psychology was...
ANSWER FIRST 3 MUSIC+MATH HELP PLEASEEEEE
1. _ listo porque _ preparado. _ listo porque _ inteligente. a. estoy, soy, estoy, soy b. estoy, estoy, soy, soy c. soy, soy, estoy, estoy d. Soy, estoy, soy,