mrpandaman46 mrpandaman46
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

46 lbs of apples cost $414. How much would 29 lbs cost?

Respuesta :

PhAnToMXYZ
PhAnToMXYZ PhAnToMXYZ
  • 14-11-2018

You first divide 414 by 46 to see how much it costs for 1 lb. After the calculation, you get 9 lb. Then you multiply that by 29 to get 261.

Answer Link

Otras preguntas

Plz help with this problem! x^4 + x^2 + 1
How do you say "self-defense" in french
Calculate the volumeDon't do part b​
6=n-4 Ushdhsbdusvdj
Stories that a company pays to publish are called A false advertising. B opinion pieces. C editorials. D sponsored content. please answer quick
what is a topical paragrpah
What volume of 0.05 mol/L HCl is required to react with 5.00g of manganese dioxide according to this equation? 4HCl(aq) + MnO2(s) → 2H2O(l) + MnCl2(aq)
Simplify: 1)16 + 5(m − 3) 2)4(3 − y) + 7(y + 2) 3)26 − 7(3x − 5)
If the time at London (0 degrees longitude) is 2 pm . what will the time be at 90 degrees west?​
What makes it easy for scientists to gather so much information about the Intertidal zone?