triniwwekid200p3pfbi
triniwwekid200p3pfbi triniwwekid200p3pfbi
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of candy cost $12.44. How much is on pound

Respuesta :

Sea2Ray Sea2Ray
  • 13-11-2018
$2.07 per pound out candy
Answer Link
KindaSmartPersonn
KindaSmartPersonn KindaSmartPersonn
  • 13-11-2018
$12.44 dived by 6 is approximately 2.07

So the answer is $2.07 dollars per pound of candy.
Answer Link

Otras preguntas

Describe the use of technology in the promotional function
describe the properties of a solution
how many students will have to transfer from school a to Scooby for the ratios of students to classrooms at both schools to be the same? 480:16 and 192:12
Someone please help me ASAP!!!!
What polygon has a minimum of 72 degrees
All living things use energy. This is why living things must eat to continue living. Which of the following demonstrates a way in which a living thing might use
Which of the following gases is formed during photosynthesis? Carbon dioxide Nitrogen Oxygen Sulfur dioxide
Which sentences are examples of active learning? Logan studies for a minimum of two hours every day before dinner, using flashcards. Karen reads her textbooks a
3πd=12π •Struggling lol can someone answer by tonight?
In southeast Asia, Islam has had the most success in Malaysia and____ Vietnam Indonesia Polynesia Cambodia