mh3preciosa
mh3preciosa mh3preciosa
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

A shop sells candles in 3 boxes for $12.60 each or 1 candle for $5.50. How much do 8 candles cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2018

For the 1 candles it will cost

40 bucks. 5.50 times 8


As for the 3 boxes, I need to know how much is in each box.

Answer Link

Otras preguntas

I am having brain fart, I forgot how to do (a+1)^2. I really don't want to go back through my algebra book. 1. (a + 1)^2
What is a physical adaptation and what might happen if a plant that grows well in one in environment not grow well in a different environment three reasons why
How long was the United States spending in world war 1
There are 90 students in a speech contest. Yesterday, 2/5 of them gave their speeches. Today 1/3 of the remaining students gave their speeches. How many studen
What is the most important similarity between sumer’s and the Babylon’s? A)city-state B)social stratification C)methods of astronomy and math D)polytheistic
A volleyball player sets the ball in the air, and the height of the ball after t seconds is given in feet by h= -16^2+12t+6. A teammate wants to wait until the
Which process is responsible for moving carbon from the atmosphere to the producers in an ecosystem? Question 2 options: PHOTOSYNTHESIS: where the carbon dioxid
help please thank you
Read the excerpt from act 4, scene 3, of The Tragedy of Julius Caesar. CASSIUS. Hath Cassius lived To be but mirth and laughter to his Brutus When grief and blo
A cross section is the intersection of a (solid or point) and a(plane or line) .