angie4917 angie4917
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

A sign at grocery store read 4 apples for 0.82 what would be the cost pr applel

Respuesta :

freya67 freya67
  • 12-11-2018
To complete this question, you would do
[tex]0.82 \div 4[/tex]
this equals 0.205 per apple, or 0.21 if rounded to 2 decimal places
Answer Link

Otras preguntas

A(n)___ is a brief tale that teaches a lesson or moral and offensive uses animals as characters
For the school concert band performance, student tickets cost $8 each and adult tickets cost $12 each. The sellers collected $3,200 from 300 tickets sold. How m
Explain how to write 3 X3/8 as the product of a whole number and a unit fraction
Read the passage. I declare to you to re-establish slavery would be to attempt the impossible: we have known how to face dangers to obtain our liberty, we shall
Ella has finished drafting her presentation. What should she do next? Print all the slides so she can read directly from them when she presents to her class. Pu
Point Y (-1, -3) is rotated 180 degrees about the origin. What are the coordinates of its image, Point Y?
sorry im duxmxb what does 'congruent' mean and gimme an example maybe? ik im just young and i dun wanna bother anyone .-.
5. Select the correct vocabulary word to complete the following sentence. The old ______ sleeps down by the river. cross tramp desperados loathsome
What or how do Native play a role in the relationship between the British and the French?
Explain why Martin Luther's teachings May have been so appealing to peasants.