yakaiziasanders23 yakaiziasanders23
  • 16-10-2018
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 9
padlocks is $25.20

Find the unit price in dollars per padlock.
If necessary, round your answer to the nearest cent.



Respuesta :

am082905 am082905
  • 16-10-2018

$2.80 each because when you divide 9 by 25.20, you get 2.8.

Answer Link

Otras preguntas

how to solve 4n²-3n-7=0
What is the derivative of e^(2x)
simplify: (6r^4S^3)(9rs^2)
How do u find the reciprocal of 5/11?
If 7 + 3x = 22, then 2x =
Factor the expression 15x-^2-10x-5
What numerical or variable expression represents the number of days in 3 weeks
What are cirrus.cirrostratus. And cirrocumulus clouds made up of
candice bought 3 shirts. Each shirt cost the same amount and was discounted by 3.66. Candice paid a total of 62.31 before tax. How much did each shirt cost befo
Si vas a vivir en otro lugar, vas a.....