m00nlightbby
m00nlightbby m00nlightbby
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

does anyone know how to do this? :/

does anyone know how to do this class=

Respuesta :

marleyscrisis
marleyscrisis marleyscrisis
  • 15-10-2018

Answer:

The answer should be $7,200

Step-by-step explanation:

Take 30% of 24,000

24000 * 0.30 = 7,200

Answer Link

Otras preguntas

Find the unit price of 5 shirts for $33.25. Round your answer to the nearest cent if necessary.
Somone pls help me plzzzzzz
Which equation is true? O 104 = 1,000 O 105 = 100 x 1,000 108 = 10,000 x 10 107 = 1,000,000
which way do you swipe in ios to get to the control center
Draw to scale three different sized forces acting in different directions label them with their size and direction
what is the answer to this question 15-6*b+6=36
The sound from a bolt of lightning travelled 4.08 km in 12.0 s. What was the speed of the sound in metres per second
Nabasa mo ba ang tula? Bakit kaya namatay si Heneral Gregorio H. del Pilar? Ano-ano kaya ang kaganapan sa buhay niya sa pagtatanggol sa Pangulong Aguinaldo? War
Point P is located at (-2, -3). A second point on the coordinate grid is located 4 units from point P and has an x-coordinate of -2. What is one location of the
what does career mean??